YELDA GUNDEGER KİMDİR?

Evren bilimine gönül vermiş bir kozmolog adayı

“Ben kimim?” sorusunun cevabını kendimize sorarız ve sonra hayatımız bu sorunun cevabını bulmakla geçer. Ben de kendime aynı soruyu sordum ve şimdi cevap arayışım devam ederken buradayım.

Kim olduğuma gelirsek, evren hakkında araştırmalar yapmak ve kitap okumak yoğun ilgi duyduğum alanlar arasında ilk sıralarda gelir. Fiziğe karşı bitmek bilmeyen bir merakım var ve bu yüzden genellikle bu türde kitaplar okumayı tercih ederim. Aynı zamanda kamp yapmak benim için büyük bir tutku. Doğada olmayı seviyorum.

22 Kasım 1995 Lüleburgaz doğumluyum. Gebze Teknik Üniversitesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Üniversite 4. sınıftayken Kabel Kablo (Endel Şirketler Grubu)’da part-time satın alma uzmanı olarak çalışmaya başladım. Üniversiteden mezun olduğumda tam zamanlı bir iş istediğim için TÜV Rheinland firmasında Teknik Koordinatör olarak işe başladım. Burada iki buçuk sene ürün belgelendirme, hükümet kontratları, uluslararası ticaret ve denetim konuları üzerine yoğunlaştım. Eczacıbaşı, NG Kütahya Seramik, Kale Seramik, Yiğit Akü gibi firmaların fabrika denetimlerini gerçekleştirdim. Daha sonraları ticaret alanında kendimi geliştirmek istedim ve 2020 Ocak ayında Arena Metal Dış Tic Ltd Şti’de Dış Ticaret Uzmanı olarak çalışmaya başladım. O zamandan bu yana içerik editörlüğü, sosyal medya uzmanlığı, WordPress alanlarında online dersler aldım. Aldığım dersleri de ilgimin olduğu bu alanda kullanmaya karar verip bu siteyi açtım. Şimdi de evrenin olağanüstü gizemi hakkındaki sorulara beraber cevap arayabilme amacı ile karşınızdayım.


Bilimin ilerlemesi için bizim hayal gücümüze ihtiyaç vardır. Benim hedefim, evren hakkında yapılan araştırmaları anlamak ve geliştirmek için beraber çalışmaktır.

Sponsorluk ve reklam anlaşmaları için iletişim sayfamı veya aşağıdaki e-posta adresimi kullanarak irtibata geçebilirsiniz.

  • yeldagundeger@gmail.com