Merhabalar, Ben Öykü.

14 yaşındayım ve amatör olarak doğa fotoğrafları ve astrofotoğrafçılık ile uğraşıyorum.

Özellikle günümüz şartlarında yeni bir hobi edinmek hem zihnimize hem de tüm vücudumuza çok iyi gelmekte ve ruhumuzu en doğal şekilde beslemektedir. Bana göre doğayla ve hatta tüm evren ile özdeşleşmek mutluluğumuzun en önemli sırrıdır. Yapmayı sevdiğimiz ve ilgimizi çeken işleri bu hayat koşturmacası içinde uygulamaya çalışmak gelişimimize daha çok katkı sağlamaktadır, Hayat aslında evrendeki güzellikleri fark ederek ve her anlamda paylaşarak daha güzel, aynı benim fotoğraf çekmeye başlamam ve bundan büyük haz almam gibi. İlk başlarda sadece manzaraları ve bulutları çekiyordum fakat sonralarda ise Ay’a ve yıldızlara olan hayranlığım sayesinde Ay fotoğrafları çekmeye de başladım. İlk adımlarım oldukça acemiydi, açıyı ışığı odağı vb. çok iyi ayarlayamıyordum, fakat yavaş yavaş yürümeyi öğrendiğimde daha iyi ayarlamalar yapmaya başladım, halen adımlarımın oldukça yavaş olduğunu düşünüyorum, fakat günden güne adımlarımı büyüterek, daha iyi görseller çıkarmaya çalışıyorum. Aslında bana göre, o resimler sadece bir görselden ibaret değil, onların içinde hayaller, sevinçler, kederler, haykırışlar, dualar ve aslında tüm duygu birikimlerinden oluşan kocaman hayat kümeleri birlikteliği var.Özellikle yazları gittiğim memeleketim olan Karabük’te doğa manzaralarını izlemek ve onları çekmek beni ayrıca sevindiriyor çünkü İstanbul’da yaşıyorum ve maalesef çok fazla ormanlık ve yeşillik alan olmadığı için çok fazla fotoğraf çekemiyorum ve ayrıca muhteşem doğanın her parçasını hissetmek dinlemek ve görmek harika bir enerji ve neşe veriyor.

Aslında aynı zamanda tüm ruhumu ve kalbimi yansıtan, çektiğim manzaralar olsun bulutlar ve Ay fotoğrafları olsun Instagram hesabıma yüklemek ve dünyanın farklı yerlerinden insanların benim çektiğim fotoğrafları kendi ruhlarına özgü verdiği anlamlar ile beğenmesi beni çok mutlu ediyor. Ayrıca bu konularda uzman ve alanında çok başarılı kişilerinde fotoğraflarımı beğenmesi beni daha çok motive ediyor ve sevindiriyor.


Yani kısacası sevdiğimiz işleri yapma cesareti göstermemiz ve yapmaya başlamamız bize yeni fırsatlar ve yeni güzellikler sunuyor. Sizde yapmak istediğiniz şeyleri bekletmeyi bırakın ve bir an önce harekete geçin derim.

Biliyorum daha yolum çok uzun ama bu adımlar benim için kocaman ve bu adımları atmaya başlamış olmanın bile tarif edilemez bir mutluluğu var içimde.

Ayrıca, beni motive ederek, verdiği tüm katkılardan dolayı …………Yelda Gündeğer’e teşekkürü bir borç bilirim.

Öykü Yalavuz

Evrendeki Güzellikleri Fark Etmek” için 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s